Kategoria: Włochy

Artykuły w kategorii: Włochy

Val Venegia

Trentino – Trydent – raj dla narciarzy

Trentino (polska nazwa to Trydent) to dla narciarzy i fanów górskich wspinacze istny raj na ziemi. Piękne widoki, jeziora, wysokie góry i do tego wino – tak najkrócej można scharakteryzować Trentino. Ten prześliczny włoski region zachęca do odwiedzenia go o każdej porze roku, nie tylko zimą. Wiadomo, że największe wrażenie robią na turystach Dolomity pokryte

Czytaj więcej

viareggio

Ciekawe miasta w Toskanii

Włoski region znany z niezwykłych krajobrazów, charakterystycznej architektury, winnic rozpościerających się na wzgórzach, doskonałej kuchni i wielowiekowej tradycji i historii.

jezioro-garda

Jezioro Garda – największe jezioro Włoch

Jezioro Garda jest największym jeziorem znajdującym się na terytorium Włoch. Dla mieszkańców północnej części kraju to właśnie tutaj zaczyna się południe ze swoim śródziemnomorskim klimatem, pozwalającym na uprawę oliwek i owoców cytrusowych.

Widok na pałac św. Anioła

Rzym i jego zabytki

Zabytki Rzymu Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – brzmi powiedzenie. Zapewne wiecie, że w czasach świetności Imperium Rzymskiego, było ono bardzo aktualne.

Zatoka neapolitańska

Zobaczyć Neapol i … wrócić

Neapol Neapol, podobnie jak Rzym, można nazwać Wiecznym Miastem – niezwykle pięknym, ale też pełnym kontrastów. Z jednej strony chaos, hałas i spaliny, a z drugiej piękne zabytkowe uliczki, oraz malownicze kamienice.